iMonk hakkında

iMonk Bhakti Lalita Akinchan Maharaj Silikon Vadisinde, dünyanın en büyük İnternet ağı şirketindeki, kazanç getiren Network Yöneticisi ve Webmaster görevini aniden bıraktı, sahip olduğu şeylerin çoğunu dağıtıp bir sannyasi — gezgin rahip — olmak üzere Mart 2003'de Hindistan'a, Batı Bengal'e gitti.

BLA & SGM Kutsal Lütufları Om Vishnupad Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından sannyas öğrenci olarak kabul edildi. Sri Nabadwip Dham'da, Kutsal Ganj Nehri kıyısında yer alan dünya çapındaki genel merkez Sri Chaitanya Saraswat Math'da düzenlenen Gaura Purnima festivali kutlamaları sırasında, 19 Mart tarihinde sannyas mantra aldı — ve böylece bir swami: bir tridandi-sannyas gezgin rahip ünvanını alan ilk Güney Afrika vatandaşı oldu.

LCD & SSM Akinchan Maharaj 1953 yılında, Güney Afrika'da Durban'da doğdu. Ekim 1981 yılında, Srila A.C. Bhaktivedanta Swami Maharaj Prabhupad'ın Bhagavad Gita — Aslının Aynı (Bhagavad Gita — As It Is) adlı eserini okuduktan sonra Krishna bilincine ilgi duydu. Akinchan Maharaj iki yıl boyunca bir guru aradıktan sonra, 1983'ün Eylül'ünde, Kutsal Lütufları Om Vishnupad Srila Bhakti Rakshak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'dan harinama inisiasyonu ve Lalita Charan das adını alınca onun öğrencisi oldu. Bir ay sonra, Srila Sridhar Maharaj'ın Vyasa Puja'sına katılmak üzere Nabadwip'deki Sri Chaitanya Saraswat Math'a gitti ve Ekim ayında Kutsal Lütufları'ndan ikinci inisiasyonu (diksha) aldı.

BLA & BSG Akinchan Maharaj Nabadwip'deyken, Sripad Bhakti Sudhir Goswami Maharaj'la karşılaştı. Kendileri A.B.D. Kaliforniya, San Jose'deki yayınevi Guardian of Devotion Press'de İlahi Aşkın Altın Volkanı'nın (Golden Volcano of Divine Love) ve Srila Sridhar Maharaj'ın diğer kitaplarının basımında yardımcı olması için Akinchan Maharaj'ı A.B.D.ye davet etti. Akinchan Maharaj San Jose'de on dokuz yıl: 1984 den 2003 yılına kadar yaşadı ve çalıştı.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Mektuplar  | Arşiv  | En Son Blog  | İlk 10  |  Yeni  | Giden eposta

URL: http://www.imonk.net/turkish/bio/imonk.html
Düzen: iMonk — ABD, Kaliforniya — 2011.