Yeni ne var?

Bu sayfa, Bhakti Lalita Akinchan Maharaj'ın yeni İngilizce blogları Türkçe'ye çevrildikçe güncelleştirilmektedir. Türkçe bloglar iMonk'un Türkçe Arşivine eklenmektedir. Size kolaylık sağlamak için, bu listenin kapsamında blogların adları, metinden kısa bir alıntı ve ilk yayın tarihi var.

Nirjal ekadasi
"Bugün, ekadasi. Sıradan ekadasi değil, nirjal-ekadasi: tam oruç, hatta su bile yok...."

Teslim Olmuş İki Ruh
"Bugün, amavasya (karanlık ay gecesi ya da yeni ay gecesi) Srila Gadadhara Pandit'in ve Srila Sachidananda Bhaktivinoda Thakur'un ayrılış yıldönümlerini kutladığımız gün..."

iMonk İlk On
"İlk 10" sayfası güncellendi.

Neye yarar?
Bizler chaturmasya vratayı uygulamalı mıyız? Srila Guru Maharaj bu yeminin ve diğer adanmışlık görevlerinin amacını açıklıyor.

Sripad Jajavar Maharaj
Bütün büyük Vaishnava'lar nereye gittiler? Gurularımızın yokluğunda, Srila Narottama Das Thakur'un ağıtı insana çok daha dokunaklı geliyor.

Kutsal Lütufları
Srila Gurudeva'ya olan saf bağlılığımız onun, Srila Acharya Maharaj'ı sevmek ve ona sadakatle hizmet etmek olan talimatına itaat etmemizle ölçülecektir.

İnternette Açık Oturum
Kim cevap verecek? Srila Gurudeva'nın internet açık oturumları ile ilgili çekincesi: Vox populi (halkın sesi) vox Dei (Tanrı'nın sesi) değildir.


URL: http://imonk.net/turkish/new.html
Düzen: iMonk — Haziran, 2012.