Archive [2k]
Letters [2k]
Bio/Info [2k]
 

Pazartesi, 21 Temmuz, 2003

Ankara, Türkiye

İlk İnisiasyonlar

Yedi yeni inisiye harinama aldı

Paramahamsa Maharaj ve ben dört gündür Türkiye'deyiz. Ziyaretimiz bir dizi ilklerle dolu: Cuma günkü gelişimiz, Srila Gurudev'in sannyasi öğrencilerinden oluşan delegasyonunun Türkiye'ye ilk gelişi; dün buradaki bir şehirde halkın içinde nama-sankirtan gerçekleştirilen ilk gündü. Ve bugün bir başka ilk: bu ülkede bir kimseye ritvik inisiasyonun verildiği ilk gün.

Bugün öğle vakti Sripad Paramahamsa Maharaj, Srila Govinda Maharaj adına yedi harinama ritvik inisiasyon veriyor, Anath Bandhu Prabhu, Anuradha Devi Dasi, Archana Devi Dasi, Janavi Devi Dasi, Krishna Priya Devi Dasi, Parama Bhakti Devi Dasi ve Satya Priya Devi Dasi'yi kutsal adın zikrine başlatmış oluyor.

Anuradha Devi Dasi ve Archana Devi Dasi (Rukmini Devi Dasi'nin kızı) Ankara'nın Kuzey Batısında, Karadeniz limanı İstanbul'da yaşıyorlar ve Janavi Devi Dasi güneyde Akdenizde önemli bir liman şehri olan Mersin'de yaşıyor. Onlar, Paramahamsa Maharaj'ı ve beni karşılamak üzere ve Krishna'nın ailesine inisiye olmak üzere geçen hafta Ankara'ya geldiler.

Bunun, çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede kolay bir şey olduğu söylenemez, ancak Ramaray Prabhu'nun öncülüğünü yaptığı misyon çalışması sayesinde, bu samimi ruhlar Bhagavad Gita'nın gerçek mesajını anladılar ve ailelerinin ve toplumun tabularını ve yasaklarını hiçe sayarak (saranam vraja) bugünden itibaren yaşamlarını bütünüyle Krishna'ya adamaya (mam ekam) başladılar.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi

   
Rev [1k] Fwd [1k]


  iMonk Tilak [4k] URL: http://www.imonk.net/turkish/03/07/21.html
Düzen: iMonk — 21 Temmuz, 2003.