Archive [2k]
Letters [2k]
Bio/Info [2k]
 

Salı, 29 Temmuz, 2003

Ankara, Türkiye

Ayrılış Günü

Srila Guru Maharaj'ı hatırlarken

Bugün Srila Guru Maharaj'ın, Srila Bhakti Rakshak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın on beşinci ayrılış yıldönümü. Yabancı bir ülkede, Sri Govinda Math Yoga Merkezindeki bütün Türk devoteelerin yardımıyla Srila Guru Maharaj'ın ayrılışını anmaya hazırlanıyorum.

Srila Guru Maharaj'ın bütün Türkiye'deki yegane öğrencisi ve tek sannyasi olarak herkes benden, bu kutsal günün nasıl anılacağı konusunda rehberlik yapmamı ve talimat vermemi (yutkunma!) bekliyor.

Buradaki devoteelerin pek çoğu — Ramaray Prabhu, Panibushan Prabhu, Krishnendrani Devi Dasi, Rukmini Devi Dasi, Navagauri Devi Dasi, Vinodanandini Devi Dasi, Archana Devi Dasi — Srila Guru Maharaj için çiçeklerle ve çiçekten kolyelerle ve mumlarla süslenmiş bir yer hazırlanmasında ve on farklı yiyecek hazırlanmasında yardımcı oluyorlar.

Yaklaşık kırk devotee ve konuk akşamın erken saatlerinde programa katılıyor. Bazı kirtanları söylüyoruz, Ramaray Prabhu Srila Guru Maharaj'ın biografisini okuyor, Krishnendrani Devi Dasi ise, benim 1983 yılında Nabadwip'teki vyasa puja'sına katıldığım kısa süre içinde, Kutsal Lütuflarıyla birlikteyken gerçekleşen kişisel deneyimlerimden anımsadıklarımı çeviriyor.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi

   
Rev [1k] Fwd [1k]


  iMonk Tilak [4k] URL: http://www.imonk.net/turkish/03/07/29.html
Düzen: iMonk — 29 Temmuz, 2003.