Geri Arşiv En Son İleri
—◊—
"Kitaplar yoksul adamın evine girebilir. İnternete herkes giremez."
—◊—

16 Şubat, Pazartesi, 2004

Kolkata, Hindistan

Kitaplar

Ve İnternet

Navadwip Prabhu Güney Hindistan'da yeniden bastırmış olduğu dört kitabın bazı ön nüshalarıyla bugün burada: İlahi Rehberlik (Divine Guidance), Kutsal Uğraş (Holy Engagement), Altın Merdiven (Golden Staircase) ve İçsel Doyum (Inner Fulfillment). Baskı ve cildin niteliği mükemmel (ben Singapur'da basıldıklarını sandım) ve Srila Gurudeva onları çok beğeniyor.

Etraflıca inceledikten sonra, Srila Gurudeva şöyle diyor: "Bu kitaplara sahip olmak iyi bir şey, çünkü bir süredir hiç kitap yayınlamadık." (İngilizce son kitap, Bhagavat Darshan—Spekülasyon değil Vahiy (Revelation not Speculation) basılalı neredeyse on bir ay oldu.)

Biri, dünyanın dört bir yanındaki insanlara okuma fırsatı vermek için kitapların çoğuna artık Sri Chaitanya Saraswat Math web sitesinden e-kitap ve audio kitap olarak ulaşmanın mümkün olduğunu söyledi.

"Evet, ama kitaplar yoksul adamın evine girebilir. İnternete girmek için bilgisayar almaya herkesin gücü yetmez," diye yanıtladı Srila Gurudeva.

Srila Gurudeva işaret ettiği nokta sağlam ve inandırıcı: kitaplar hâlâ esastır. İnternet vaaz için büyük bir araç olabilir (ve biz gerçekten de interneti kullanıyoruz) ama unutmamalıyız ki brihad-mridanga (büyük davul yani matbaa), kirtan (vaaz) için en başta gelen enstrümandır.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki
iMonk Tilak URL: http://www.imonk.net/turkish/04/02/16.html
Düzen: iMonk — 16 Şubat, 2004.