Gelecek, şimdidir!

1 Aralık 2002de, Sripad Bhakti Sudhir Goswami Maharaj'dan e-posta formunda, aşağıdaki uyandırma-çağrısını aldım. E-postanın konusu, "Gelecek şimdidir!", bilincimde devrim yaratarak içimde derin biryerlerde bir tele dokundu. O zamanlar, bu e-postanın yaşamımı nasıl dramatik bir şekilde değiştireceği hakkında az şey biliyordum...


Tarih: 1 Aralık, 2002

Konu: Gelecek, şimdidir!

Sevgili Lalita Charan Prabhu,

Dandabat pranamlar.

Soquel'e son gelişimde birlikte fazla zaman geçiremediğimiz için üzgünüm. Benim yanımda bir hafta kadar kalman iyi olurdu, sen de bunu önermiştin. Görüşeceğimiz pek çok şey var, çünkü birçok yeni konu ortaya çıktı.

Bir şekilde Hindistan'a gelebilmenin en iyisi olduğunu düşünüyorum. En azından Ocak 21 e kadar sanırım buradayım. Bu tür görüşmelerin gerçekleşmesi için burası uygun ortamdır. Aksi halde, döndüğüm zaman seni görmekten mutluluk duyacağım. Ama görüşmeye belli bir zaman ayırmalıyız.

Sevgilerimle,

Bhakti Sudhir Goswami

—◊—

Kutsal bir bayram olarak tanımlanabilecek şeyi deneyimledikten sonra, ruhumu bir an için görmenin hayranlığıyla doldum (ascarya-vat pasyati kascid enam). Yirmi dört saat boyunca, gerçekliğe derinlemesine dalarak, "herşeyi olduğu gibi görerek" (pasyati sa pasyati) Goswami Maharaj'ın mesajı üzerinde derin düşünceye daldım — sonra bu cevabı gönderdim:


Tarih: 2 Aralık, 2002

Konu: ynt: Gelecek, şimdidir!

Dandavat Maharaj,

Mesajınızı aldım — Gelecek, şimdidir!

Bir anda zihnimde birçok itiraz belirdi: "Hindistan'a şimdi gidemem! Çok fazla sorumluluğum var..."

Ama gece boyunca ve ertesi sabah işe giderken, sizin öğüdünüz beynimde yankılandı: "Gelecek, şimdidir!"

Hayır, hayır, hayır! Şu sarva-dharman parityajya da ne demek oluyor? Ya sva-dharme nidhanam sreyah?!

Srila Bhaktivinoda Thakur kulağıma cesaret verici sözler fısıldamaya geldi:

Uyuyan geçmişi unut ve asla
Kurma geleceğin hayalini,
Yalnız seninle olan zamanda hareket et
Ve davet et kesin gelişmeyi.

Ve Longfellow'un zaman kumsalında terk edilmiş ayak izleri bir an zihnimde belirdi ve beni yüreklendirdi:

Ne denli hoş olsa da, geleceğe güvenme!
Bırak ölü geçmiş gömsün ölülerini!
Hareket et — yaşayan Anda!
İçte Kalp ve Tanrı yukarıda!

Gelecek, şimdidir!

Böylece, işe gelir gelmez bana Hindistan bileti alabilir mi diye Sanatani'yi aradım. (Bu yoğun mevsimde bana bilet bulamaz...En azından Goswami'ye gayret ettiğimi söyleyebilirim :-)

Ama o çok heyecanlı; Şimdi Yudhamanyu Prabhu'ya bir bilet ayarlıyor! Ve Yudhamanyu, Goswami'ye gelirken herhangi birşey getirmesini isteyip istemediğini sorduğunu ve Goswami'nin de, "Eğer mümkünse Lalita Charan'ı getir..." dediğini söylüyor.

Eyvah! Kaçış yok?!?

Son bir çaba... O akşam kızım Lucille'e dramatik bir şekilde duyuruyorum, "Ben Hindistan'a gidiyorum!" Lucille, "Bana tütsü getir," diyor. Ne? "Bu Cumartesi gidiyorum!" diye yalan söylüyorum. "Aferin," diyor. Ne dedin? "Şaşırmadın mı?" Şaşırmadı: "İşten ve hayattan sıkıldığını söyleyip duruyordun. Bu sana iyi gelir. İyi zamanlama — şu an gibisi yok." Şimdi umutsuzlaşıyorum: "Sannyas almaya gidiyorum!" Bu bile onu altüst etmedi. Aksine, cesaretlendiriyor...

Bu nedenle akşam saat sekizde Kinko'ya gidiyorum ve dört adet pasaport fotoğrafı çektiriyorum — ikisi Hindistan vizesi için, ikisi de Rusya vizesi için. Hindistan vizesi almak için Sanatani yarın pasaportumu San Francisco'ya götürecek ve Rusya vizesi için birkaç hafta beklemem gerekecek.

Yudhamanyu Prabhu Cumartesi uçuyor; onunla uçmak için kağıtlarımı zamanında hazırlatamayacağım. Cisco'daki iş arkadaşım Christmas'tan önce izin yapacak, dolayısıyla eğer herşeyi bırak ve hemen gel demezseniz, Sanatani beni (Vidura ve Radhi ile birlikte) 27 si Cuma günü göndermeye hazırlanıyor.

Eğer bu düzenleme sizin için uygunsa (ve eğer bilet bulabilirsem!) en az üç, muhtemelen de dört haftayı sizinle birlikte geçirmem mümkün.

Beni düşündüğünüz için, bana yardım etmeye çalıştığınız için ve bütün cesaretlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Gelecek, şimdidir!

/lcd


Önceki  |  Arşıv  |  En Son Blog  |  Ilk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/mail/futureisnow.html
Düzen: iMonk — ABD, Kaliforniya — 2011.