Girmek Yasaktır

Srila Sridhar Maharaj'dan harinama almak için 1983 Mayısında Nabadwip Dham'a gitmeyi planlamıştım, ama Güney Afrika'nın o dönemdeki yoğun ırk ayrımı politikaları yüzünden Hindistan vizesi alamamıştım. Srila Guru Maharaj bu mektubunda bana, bizlerin o kutsal yere girmeye hak kazanmadan önce Sri Nityananda Prabhu'nun — Dham'ın Lord'unun — lütfuna ihtiyacımız olduğunu hatırlatıyor.


Tarih: 9 Haziran, 1983

Nityananda Prabhu'nun lütfunu beklerken

Bütün Övgüler Sri Sri Guru ve Gauranga'nın olsun

Sri Chaitanya Saraswat Math,
Kolerganj, P.O. Nabadwip Dham,
Dist. Nadia, W. Bengal, Hindistan.
9 Haziran, 1983.

Bhakta Lou,
P.O. Box 5597,
Durban, 4000,
Güney Afrika.

Sevgili Bhakta Lou,

Lütfen tevazulu saygılarımı kabul edin. Bütün övgüler Srila Sridhar Maharaj'ın olsun. Srila Guru Maharaj'a yazdığınız 16 Mayıs tarihli mektup Kutsal Lütufları'na zamanında ulaştı ve kendisi içeriğini dikkatle inceledi.

Kutsal Lütufları Srila Sridhar Maharaj sizi görmeyi umduğumuz, ama ne yazık ki görmediğimiz için, sizden haber alınca çok mutlu oldu. Srila Guru Maharaj sizin onunla ilgili çok nazik mektubunuzu, Krishna bilincine nasıl geldiğinizi takdirle karşıladı. Şöyle dedi, "Sizi sabırsızlıkla bekliyoruz ve bu çok kutsal Nabadwip Dham'da bizlerle bir süre kalmanızdan mutlu olacağız."

Srila Guru Maharaj size dualarını gönderiyor ve Sri Nityananda Prabhu'nun merhametiyle bütün engelleri aşabilmeniz ve buraya sağ salim ulaşabilmeniz için dua ediyor.

Umarım bu sizi hoşnut eder, gelişiniz sabırsızlıkla bekleniyor.

(İmza) Sekreter,
Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip.


Önceki  |  Arşıv  |  En Son Blog  |  Ilk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/mail/noentry.html
Düzen: iMonk — ABD, Kaliforniya — 2011.