Soquel, Kaliforniya — Perşembe, 16 Aralık


Mektup Fırtınası

Wow! Güçlü Nekahat mektubuma çok fazla cevap aldım. iMonk'un iki yıllık haberleşme denemeleri ve telaşı içerisinde bu, alınan en büyük tepki.

İşte aldığım cevaplardan örnekler. İlk eposta Hindistan'dan geldi:

Gelen en iyi blog! Harika! Bizi yeniden yaşama döndürdün...En fazla ihtiyaç duyulan anda en fazla ihtiyaç duyulan besin...Büyük takdirlerimizle ve hizmete batmış ayaklarınıza samimi naçiz saygılarımızla...

Bu mektup İngiltere'den geldi:

Maharaj'ın nekahatiyle ilgili sade ve sevgi dolu ifadenizle yazdığınız haberinizi okumaktan dolayı minnettarız. Lütfen mutluluğumuzu Srila Gurudev'e aktarın. Onu seviyoruz ve sevgimizin saf ve gerçek olması için dua ediyoruz. Size ve imonk'a büyük sevgi ve saygılarımızla...

Meksika'dan, ağrıyan zavallı bel bölgem için de endişe ifadesiyle:

...Umarım belinizin alt kısmı iyileşiyordur, ya da en azından daha iyidir, ama Gurudeva'ya sunduğunuz bu yardımdan sonra hiçbirşey belinizi bükemez...

Bu Hawai'den:

Sizin günlük haberlerinizi ne kadar takdirle karşıladığımızı söylemek istiyoruz. Çok komik ve eğlendirici, ve içeriği çok zengin. Lütfen göndermeye devam edin...

Kaliforniya'dan gelen bir email'e cevap vermiş ve çok fazla tepki geldiğinden söz etmiştim, bu yanıtı aldım:
In one of the emails (from California) that I responded to, I mentioned how much email I had already received in response to this blog, and I got this reply:

...Evet, neden bu kadar çok mektup aldığınızı anlayabilirim — bu kaçınılmazdı. Habere ihtiyaç duyuyorduk, ancak [Srila Gurudev'in] operasyonu kaldırabileceğimizin ötesindeydi, ve dolaylı da olsa haber almak iyi oldu, üstelik böylesine sevgi dolu bir şekilde...

And that very nicely sums up the sentiment of the "A strong recovery" blog. Thanks for all the encouragement, guys!

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Soquel, Kaliforniya — Pazar, 19 Aralık

Rusya'da — İş önerisi

Vay! Bir süre için, bu zavallı Güney Afrikalı swaminin sokak köşelerinde sadaka dilenirken boynuna "Aş için iş" levhası asmak zorunda kalacağını düşündüm, ama en son İşsiz! blogumdan sonra, yardım önerileri yağmaya devam ediyor.

En iyi öneri, bu eposta ile Sripad Avadhut Maharaj'dan, Rusya ve Ukrayna'daki misyonumuzun dinamik liderinden geldi:

Sevgili Sripad Akinchan Maharaj,

Lütfen dandavat pranamımı kabul edin.

Bizler blogunuzdaki yazılardan büyük ölçüde ilham alıyoruz ve zavallı, evsiz, işsiz swami'ye unemployed@imonk.net vasıtasıyla bağış göndermeye neredeyse hazırdık, ama işsiz güçsüzlerle uğraşmak zorunda kalmış olanlar bilirler ki en iyi yardım onları herhangi türden bir hizmetle görevlendirmektir.

Manevi yönden çok fakir olduğumuz için, bizler kendimizi işsiz güçsüz hissediyoruz ve Rusya'ya gelmeniz ve bizi adanmış hizmetle görevlendirmeniz için dua ediyoruz. Rus devoteelerin size karşı çok büyük sevgisi ve şefkati olduğunu ve sizi tekrar görmek için neredeyse bir yıldır beklediklerini hatırlamanızı rica ediyoruz. Umarız Srila Gurudeva'dan almış olduğunuz nektarın bir parçasını bizlerle paylaşmak için Rusya'ya gelirsiniz.

Sanırım Hindistan'a gitmeden önce Rusya'ya gelmeniz iyi fikir, Gaura Purnima'dan sonra sizin için planladığımız ve yeniden düzenlenmiş versiyonu ile Ukrayna ve Kırım'ı kapsayan büyük vaaz turu için geri gelebilirsiniz.

Lütfen bize kendinizden haber verin. Sizin beraberliğinizi dört gözle bekleyen ve her zaman hizmetkarınız olan,

En derin saygılarıyla,

Bhakti Bimal Avadhut

Bu teklifi Srila Gurudeva ile görüştüm ve Kutsal Lütufları Rusya'ya gitmenin ve sayısız vaaz etkinlikleri içinde olan Sripad Avadhut Maharaj'a yardım etmeye çalışmanın mükemmel bir fikir olduğu konusunda hemfikir.

Dolayısıyla nazik önerilerinizin hepsine teşekkürler, çocuklar, ama sanırım burada, Soquel'de Srila Gurudeva'nın Vyasa Puja kutlamasından hemen sonra, yeni yılın başlarında yine Rusya'da kazançlı bir işe gireceğim.

Kendime sıcak tutacak yünlü giysiler alsam iyi olur; sert Rus kışının ortasında Moskova ve Saint Petersburg'da gezinirken iyiden iyiye soğuk olacak. Sanırım aldığım hayır dualara çok şey borçluyum, Sibirya'nın donmuş tundralarında iş önerisi alabilirdim...

Durun bakalım... bir vites değişikliği olabileceğini düşünmüyorsunuz, değil mi? Yok. Avadhut Maharaj öyle biri değil... değil mi?

Avadhut Maharaj! Böyle birşey yapmazdınız... !?

Heh heh heh heh heh!

Durun bir dakika— !

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/04/december3.html
Düzen: iMonk — 19 Aralık, 2004.