Soquel, Kaliforniya — Pazartesi, 14 Şubat


Harika kış

Yılın bu dönemi burada Seva Ashram'daki kırsal yöre çok güzeldir. Kaliforniya'nın bu bölgesi Akdeniz iklimine sahip olduğu için kışlar yağışlıdır ve dalga dalga yeşil tepeler, bu mevsimin ortalama yağışıyla, daha da yeşillenir.

Bu Akdeniz iklimi, diğer iklimlere kıyasla, nispeten enderdir ve Akdenizi çevreleyen bölgeler dışında sadece dört yerde bulunur: burada orta ve güney Kaliforniya'da, San Francisco'dan Los Angeles'e kadar olan bölgede; doğduğum ülke Güney Afrika'nın Batı Burnunda, Cape Town civarında; şimdi Perth'de yaşayan annem ve kardeşlerimin bulunduğu güneybatı Avustralya'da; ve Şili'nin orta bölgesinde, Santiago dolaylarında.

Şimdi her şey yeşil ve Srila Gurudeva'nın evinin girişindeki verandanın korkuluklarına dolanmış sarmaşıkların arasından ilk yasemin tomurcukları görünmeye başlamış. Çok geçmeden ilkbahar burada olacak ve hava, beyaz yaprakları, (bu güneşli Kaliforniya ikliminde aptalca bir benzetme olduğu su götürmez) yeni yağmış yumuşak kar gibi açmaya başlayan ve korkuluğu kaplayan o çiçeklerden yayılan baş döndürücü parfümle dolacak.

Bu iklim ve ortam Srila Gurudeva'nın sağlığı üzerinde mucizeler yaratıyor. Kutsal Lütufları yeni geçirdiği ameliyattan sonra, Seva Ashram'ın dingin ve cennet gibi ortamındaki nekahati sırasında günden güne daha da güçleniyor.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/05/february2.html
Düzen: iMonk — 14 Şubat, 2005.