Soquel, Kaliforniya — Pazartesi, 28 Şubat


Srila Bhaktisiddhanta'nın merhameti

Bugün Srila Bhaktisiddhanta Saraswati Thakur'un göründüğü kutsal gün. Srila Gurudeva saygısını sunmak ve Gaudiya Math ve Misyonun örnek kurucusu hakkında konuşma yapmak üzere tapınağa iniyor.

Herkes Srila Gurudeva'yı tapınakta görmekten çok mutlu; Kutsal Lütufları yeni geçirdiği ameliyatın ve hastalığın nekahat dönemindeyken, Nityananda Prabhu'nun görünüm günü gibi daha büyük şölenler için bile evinden çıkıp tapınağa inmedi.

Srila Gurudeva iyi görünüyor ve Srila Bhaktisiddhanta'nın Mayapur'da misyonu tek başına nasıl başlattığını, Srila Bhakti Rakshak Sridhar Maharaj ve Srila A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupad gibi sadık kişilerin, onun açtığı Gaudiya Math bayrağı altında nasıl toplandığını ve Batıda vaaz vermeye nasıl teşvik edildiklerini güçlü bir ifadeyle anlatıyor.

"Srila A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupad bütün dünyada Krishna bilincini vaaz etti ve bizler şimdi ondan arta kalanları alıp ülke ülke dolaşıyoruz," diyor Srila Gurudeva.

"Bizler hepimiz Saraswati Thakur'un ilahî hizmetkârlarının topluluğuna dahiliz. Bütün dünyada, sadece bizim Misyonumuz değil çok sayıda Misyon ortaya çıktı: bunların hepsi de Saraswati Thakur'un hizmetkârlarının ilahî topluluğudur. [Şimdi, Srila Bhaktisiddhanta'nın] vaaz hedefi başarıya ulaşmış bulunuyor: bütün dünyada insanlar Hare Krishna maha-mantra zikrediyorlar...

"Bunların hepsi Srila Bhaktisiddhanta Saraswati Thakur'un merhametidir. O Mayapur'da tek başına yola çıktı ve şimdi hizmetkârlarından binlercesi onun lütfuyla Krishna bilincini aktarmaya çalışıyor."

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/05/february4.html
Düzen: iMonk — 28 Şubat, 2005.