Soquel, Kaliforniya — Pazartesi, 21 Şubat


İlk Çinli öğrenciler

Yudhamanyu Prabhu geçen Salı Çin'e döndü; altı haftadır burada Srila Gurudeva'yı ziyaret etmekte olduğuna inanmak zor; zaman uçup gidiyor.

Yudhamanyu Prabhu gitmeden önce, Srila Gurudeva onu, öğretmenlik yaptığı tanınmış üniversitedeki İngilizce öğrencilerinden dördüne harinama ritvik inisiasyon (vekaleten inisiasyon) verme konusunda yetkili kıldı.

Bu eşi görülmemiş bir olay: Srila Gurudeva'nın ilk Çinli öğrencileri. Yudhamanyu Prabhu ayrılmadan bir gün önce düzenlenen kısa bir törende, Srila Gurudeva öğrencilere hangi ruhanî isimleri vereceği konusunda meditasyon yaptı, isimlerini bir kağıda yazdı ve Yudhamanyu Prabhu'nun Çine götüreceği japa mala (tesbihler) üzerinde zikir yaptı.

Felix Purnachandra Das adını aldı, Daisy Devirani Devi Dasi adını aldı, Wei-Wei Urmila Devi Dasi adını aldı ve Sudevi'nin adı Sudevi Devi Dasi oldu.

Yudhamanyu Prabhu Seva Vikram Kızıl Çin'de, tek başına, Kutsal Adın yüceliklerini yayarak Srila Gurudeva'yı nasıl hoşnut ediyor, inanması zor. Evet, biliyoruz Sri Chaitanya Mahaprabhu şöyle der:

prthivite ache yada nagaradi-grama
sarvatra pracara haibe mora nama

"Benim kutsal Adım dünyanın her kentinde ve köyünde zikredilecek," ama Onun öngörüsünün bu ölçüde gerçekleştiğine şahit olmak yine de bir hayli şaşırtıcı.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/05/february3.html
Düzen: iMonk — 21 Şubat, 2005.