Moskova, Rusya — Salı, 21 Temmuz


Festivallere hazırlanırken

Saint Petersburg'dan, havanın gece 11 de "erken" karardığı Moskova'ya döndükten sonra, önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan büyük EtnoYaşam festivali hazırlıkları nedeniyle herkesin meşgul olduğunu gördüm.

Haftaya Salı günü başlayacak olan ve 31 Temmuz Pazar günü sona erecek olan dört günlük festival Sorochany spor kompleksinde yer alacak ve tahminen hafta sonu tatili boyunca 30.000–40.000 dolaylarında kişiyi cezbedecek, bu yüzden yapacak çok iş var.

Ve gelecek ay Ağustos 18–28 tarihleri arasında Saint Petersburg'da büyük Vaishnava Festivaline ev sahipliği yapacağız. Çok yeni haber aldık ki Srila Gurudev festivale katılamayacak, bu nedenle anlaşılacağı üzere herkes hayal kırıklığı içinde.

Hafta başı Sripad Siddhanti Maharaj Kiev'e uçtu; yeni Rusya vizesini beklerken birkaç gün Ukrayna'da konuşmalar yapacak, Pazar günü ise Moskova'ya dönmesi gerekiyor.

Burada ara ara yağmur atıştırıyor; gök gürlemeleri ve hafif sağanaklar. Büyük şaşkınlık yaratan şey ise bütün şu sivrisinekler! Önceki ziyaretlerimde hiç sivrisinek gördüğümü hatırlamıyorum: yaz mevsimine bağlı birşey olmalı.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/05/july3.html
Düzen: iMonk — 21 Temmuz, 2005.