Karakas, Venezuela — Pazar, 15 Ocak


Saygın konuklar

Burada Karakas'ta Parama-Karuna tapınağında son öğleden sonramızda, Purujit Prabhu ve eşi Amita Shakti Devi Dasi Hindistan elçiliğinden çok saygın konukları: Kültür Müdürünü, Baş Katibi, eşini ve çocuklarını ağırladılar.

Öğle yemeğinden sonra, konuklarımız yaklaşık yüz devotee ve konuğun katıldığı Pazar öğle sonrası programının tamamını — arati, kirtan ve Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun sannyas-lilasının önemiyle ilgili bir konuşmayı — izlemek üzere hazır bulundular.

Baş Katip (ki daha önce tapınağı ziyaret etmişti) ve Kültür Müdürü, burada Karakas'taki vaaz misyonumuza çok fazla destek olmuşlar: Hindistan Elçiliğinin web sitesinin ana sayfasında Parama-Karuna websitesine link vererek, elçilik kütüphanesinde kitaplarımızı sergileyerek ve devoteelerimizden birini (Mandakini Devi Dasi) asistan olarak atayarak yardımcı olmuşlar.

Hindistan elçiliğinden gelen böylesine bir destek Antyarjami Prabhu, Purujit Prabhu ve Amita Shakti Devi Dasi tarafından düzenlenen spiritüel, kültürel ve topluluk yararına yapılan programlar için büyük bir ödül — ve Srila Gurudeva'nın burada Venezuela'daki misyonunun başarısının kanıtı.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


San Jose, Kaliforniya — Pazartesi, 16 Ocak

Kaliforniya'ya dönüş

Bugün Janardan Maharaj ve ben, yılın ilk iki buçuk haftasını bu harikulade Güney Amerika ülkesinde, Karakas'taki Parama-Karuna tapınağında geçirdikten sonra Kaliforniya'ya dönüyoruz.

Purujit Prabhu ve Antyarjami Prabhu'nun direktif ve rehberliği altında bulunan buradaki devoteelerin tavırları örnek oluşturmaktadır, ciddiyetleri ve kendilerini vakfedişleri, samimi soruları, coşkulu, bulaşıcı kirtanları ve hizmetlerini yerine getirişlerindeki ve Krishna idealini benimseyişlerindeki heyecanları gerçek ilham kaynağıdır.

Onlar bizim onların ülkesine onlara ilham vermek ve cesaretlendirmek için geldiğimizi sanıyorlar, ama aslında, ilham alan bizler olduk. Srila Gurudeva'nın neden bu ülkeye ve buradaki devoteelere bu kadar büyük sevgi beslediğini anlamak kolay.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En Son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/06/january3.html
Düzen: iMonk — 16 Ocak, 2006.