Kalküta, Batı Bengal, Hindistan — Çarşamba, 14 Haziran


Sri Guru ve Lütfu

Sripad Goswami Maharaj, Srila Sridhar Maharaj'ın Sri Guru ve Lütfu'nu San Jose'deki Guardian of Devotion basım evinde 1983 yılında yayınladı. Derinden etkileyen bir kitap: Birkaç kez okudum: Bu sabah Goswami Maharaj bana aldığı bir epostayı gösterdi, epostada Sri Guru ve Lütfu için takdir ifadeleri vardı:

Bu sabah Goswami Maharaj bana aldığı bir emaili gösterdi, emailde Sri Guru ve Lütfu için takdir ifadeleri vardı:

Srila Sridhar Maharaj'ın, Sri Guru ve Lütfu kitabını henüz bitirdim. Harinama inisiasyonu almadan önce birkaç kez okumuştum, ama ondan böylesine bir ilham geldiğini asla hissetmemiştim, öyle ki şimdi duyumsadıklarımla o zamanki uzaktan bile kıyaslanamaz.

Bu kitabı derlediğiniz için, bize tükenmez bir ilham ve cazibe kaynağı verdiğiniz için size teşekkür etmek istiyorum. Şimdi, sizin lütfunuzla ve Srila Sridhar Maharaj'ın lütfuyla, en azından Srila Guru Maharaj'ın Tanrı sunumuna hafifçe dokunabiliriz — ve onun büyüsüne kapılabiliriz. Çok teşekkürler, Maharaj.

"Yayınlandığından beri onca yıl geçti, ama Sri Guru ve Lütfu hala takdir topluyor..."

"Evet, o hiç durmadan veren bir armağan," diye cevap verdim.

Goswami Maharaj devoteenin kitabı daha önce okuduğu halde şimdi yeni ışık almasından hoşlandı: "Canlı olduklarını gösterir. Alıyorlar."

Şöyle devam etti: "Sri Guru ve Lütfu gibi bir kitaptan söz açınca her zaman bir parça hayal kırıklığı yaşanır, 'Ah, ben onu okumuştum,' ya da bir alıntı yapınca şöyle cevaplarlar, 'Ah, ben o öyküyü biliyorum,' çünkü ne zaman Srila Guru Maharaj'ın kitaplarından birşey okusak ya da duysak daima alınacak yeni ilham vardır."

Gerçekten de öyle, hatta şimdi bile, Sri Guru ve Lütfu'nun Giriş bölümü — Srila Sridhar Maharaj'ın ilk olarak 1934 yılında The Harmonist'de yayınlanan makalesi — "tükenmez bir ilham ve cazibe kaynağıdır."

Devotee, ardısıra yazdığı bir epostada şunları yazdı:

Kitabın sonuna ne kadar yaklaştıysam, konu o kadar üst oldu ve şöyle düşündüm, "Ah, bir an önce sonuna kadar okumalıyım, böylece en baştan, benim bilinç düzeyimin aşağı yukarı anlayabileceği yerden yeniden başlayabileyim. Son benim için çok ileri: başa dönmeliyim.!"

Sri Guru ve Lütfu: yeni baştan ilk kez okuyun.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En Son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/06/june2.html
Düzen: iMonk — 14 Haziran, 2006.