Hindistan, Navadwip — 8 Nisan, Salı


Srila Acharya Maharaj

Bir süredir Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın arzusu, en önde gelen ve en saygın hizmetkârı Srila Bhakti Nirmal Acharya Maharaj'ın Sri Chaitanya Saraswat Math'ımızın bir sonraki acharyası olmasıydı. Srila Gurudeva geçen yıl 4 Aralıkta, kendi Vyasa Puja gününde burada Navadwip, Sri Chaitanya Saraswat Math'da bu doğrultudaki kararını bizlere resmen açıkladı.

Shastralar gurunun ayrılışını izleyen kaçınılmaz kargaşa ve karışıklıkla ilgili olarak bizleri uyarırlar. Bu bakımdan adanmışlık yaşamlarımızdaki huzursuzluğu en aza indirmek ve hizmetimizin sürekliliğinin korunmasını garantilemek için, Srila Gurudeva Srila Acharya Maharaj'ı kendi halefi olarak tayin etti. Srila Gurudeva'ya ve onun talimatına inancı olan bütün samimi arayışçılar ve öğrenciler Srila Gurudeva'nın Srila Acharyadev'i ilerideki hamimiz ve koruyucumuz olarak seçmesini bütün kalpleriyle destekliyor ve benimsiyorlar.

Bu hafta başındaki muhteşem ayrılış festivali ile son bulan on gün boyunca, Srila Gurudeva'ya saygılarımızı sunuyor, yüceltiyoruz. Şimdi Srila Gurudeva'nın emrini yerine getirme zamanı, Kutsal Lütufları'nın talimatını sadakatle izleyerek, misyonunun Srila Acharyadev rehberliğinde sürdürülmesi arzusunu yerine getirme zamanı.

Bugün aksaya-tritiya, yeni birşeye başlamak için hayırlı bir gün. Bu sabah, Sri Chaitanya Saraswat Math'daki tüm adanmışların katıldığı kısa ve sade bir törenle, Srila Acharya Maharaj'in resmi, Srila Gurudeva, Srila Guru Maharaj ve sampradayamızın diğer bütün gurularının yanında yerini almak üzere. tapınaktaki altara yerleştirildi.

Srila Gurudeva ayrıldıktan sonra fazlasıyla kederli ve karamsardım, ama burada Srila Acharyadev'in yanında ve Srila Gurudeva'yı anmak ve onurlandırmak için Math'a gelen Vaishnava'ların beraberliğinde iken uzun süre o şekilde kalmak zor.

Buradaki ruh hali olumlu. Saygı duyduğumuz ve rehberliğine güvendiğimiz adanmışlara kaygılarımızı açıkça ifade ettiğimiz zaman, gelecekle ilgili bütün endişelerimiz ve korkularımız hafifledi ve azaldı. Bütün bu Vaisnava danışmanların yanında iken her gün daha fazla ilham alıyorum — ve yeni Sevaite-Başkan-Acharya'mız, Kutsal Lütufları Srila Bhakti Nirmal Acharya Maharaj'ın rehberliğindeki Sri Chaitanya Saraswat Math'ın geleceğine çok daha fazla güvenle bakıyorum.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En Son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/10/april2.html
Düzen: iMonk — 8 Nisan, 2010.