Ekachakra, Hindistan — 29 Nisan, Perşembe


Ekachakra'ya bir ziyaret daha

Bu sabah erken saatte, kahvaltıdan önce, içimizden yaklaşık on iki kişi Lord Nityananda Prabhu'nun doğum yeri Ekachakra'daki yeni tapınağımıza dört saatlik yolculukta Srila Acharya Maharaj'a eşlik ediyor.

Ekachakra'ya Srila Acharya Maharaj'la birlikte son gidişim Srila Gurudeva'nın Aralık 2008 dekiVyasa Puja'sından birkaç gün sonraydı. Yollar, çok fazla olmasa da, bu kez biraz daha iyi durumda.

Yolda, kahvaltı (kitchuri ve brinjal pakoralar) için, Srila Guru Maharaj'ın doğum yeri olan Hapaniya'daki tapınağımızda duruyoruz. Ekachakra'ya öğle yemeği için tam zamanında varıyoruz ve öğleden sonra ilerleyen saatlerde Srila Acharyadev'le ana yola doğru yürüyüş yapıyoruz ve bu arada tevazulu saygılarımızı sunmak üzere, Lord Nityananda Prabhu'nun doğduğu noktada inşa edilmiş olan tapınakta duruyoruz.

Burası yıllar önce, Srila Guru Maharaj'ın — bize hiçbir şeyin keyfi yapılmaması gerektiğini hatırlatmak ve Krishna bilincindeki her şeyin belirlenmiş olduğunu, dolayısıyla kutsal dhamda yaşamaya karar vermek gibi önemli bir karardan önce Dhamesvara'nın ya da Dham'ın Lordu, Sri Nityananda Prabhu'nun iznini ve lütfunu almanın gerekli olduğunu göstermek için — Sri Navadwip dhamdaki Sri Chaitanya Saraswat Math'ı kurmadan önce Lord Nityananda Prabhu'dan izin almak için geldiği yer.

Akşam aratisi için kendi tapınağımıza dönmeden önce, Srila A.C. Bhaktivedanta Swami Maharaj Prabhupad'ın insan-boyu murtisine saygılarımızı sunmak üzere yolun biraz aşağısındaki Iskcon tapınağının avlusuna giriyoruz.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En Son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/10/april4.html
Düzen: iMonk — 29 Nisan, 2010.