Soquel, Kaliforniya — Cuma, 14 Ocak


Çin kadeh kaldırıyor

Yudhamanyu Prabhu Seva Vikram geçen Cumartesi günü Çin'den Kaliforniya'ya döndü. Srila Gurudeva onu görmekten ve "Bambu Perde"nin öte tarafından gelen son haberleri almaktan çok mutlu oldu.

Verdiği haberler ise ne harikaydı! Yudhamanyu Prabhu'nun Çin'de önderliğini yaptığı misyon faaliyeti gitgide daha büyük ve daha iyi sonuçlar getirdi. Öğrencilerinden pek çoğu Srila Gurudeva'nın Krishna bilinci ile ilgili anlayışını duymak için can atıyorlar: Srila Gurudeva'nın geçen ay gerçekleşen Vyasa Puja'sına seksenin üzerinde öğrenci katıldı!

Her zaman olduğu gibi, Yudhamanyu Prabhu, Çin Üniversitesindeki İngilizce Dersi öğrencilerinin pek çoğunun Srila Gurudeva için verdiği armağanlarla döndü: üzerinde iyi şans sembolleri olan uğurlu duvar çerçeveleri, süslemeler, şekerlemeler, içi doldurulmuş panda ayılar, bir adet çin çay takımı ve hatta, ister inanın ister inanmayın, çok hoş bir şekilde paketlenmiş bir şişe Çin şarabı!

Yudhamanyu Prabhu günlerce şarabı getirip getirmeme konusunda çok büyük sıkıntı yaşamış: biliyorsunuz, şarap dört düzenleyici ilkeye aykırıdır! Srila Gurudeva ne der?

Krishna bilinci Çin'de bebeklik döneminde ve ne de olsa, esas olan düşüncedir, niyettir. Eğer saf ama iyi niyetli bir öğrenci Çin'den Amerika'daki "öğretmenine" bir armağan göndermek istediyse onu getirmenin bir zorunluluk olduğu sonucuna vardı.

Ve bilin bakalım ne oldu? Bu bir şişe şarap Srila Gurudeva'nın en sevdiği armağan! Çok iyi bir aksesuar yerine geçiyor ve duyarlı, coşkulu sohbet konusu: Srila Gurudeva kafası karışmış konuklarına, "Çinli öğrencimden Çin şarabım" diye öğünüyor!

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/05/january2.html
Düzen: iMonk — 14 Ocak, 2005.