Kalküta, Batı Bengal, Hindistan — Salı, 15 Eylül


Kaliforniya'ya dönüş

Bugün Kaliforniya'ya dönüyorum. Son iki hafta, Nabadwip ve Kalküta'da Srila Gurudeva'nın yanında olmak harikaydı. Dört ay Rusya'da ve Ukrayna'da kaldıktan sonra Hindistan'a dönmek ve Kaliforniya'ya dönmeden önce Srila Gurudeva ile kısa süre beraber olmak iyi oldu.

Son altı ay peşpeşe festivaller vardı: iki ay Hindistan'da Gaura Purnima festivali ve yazın, dört ay boyunca Doğu Avrupa'da, Ukrayna'daki Harmony festivali, Moskova'daki Ethnolife festivali, Mysterious India festivali ve Vaishnava festivali ile Saint Petersburg'daki Vaishnava festivali.

Ama bugün Srila Gurudeva'nın kutsal lotus ayaklarından ayrılmam gerekiyor. Ve geçen yıl ters yöne gidiş yolculuğumda olduğu gibi yine zamanda geri uçuyorum: herşeyin kendiliğinden uygun şekilde düzenlendiği guru-merkezli dünyadan ego merkezli yanılgı dünyasına...

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


San Jose, Kaliforniya — Cuma, 16 Eylül

Bakış açısı

Bu epostayı hafta başında İngiltere'ye dönen (ve Pazar günü Nabadwip'te Radhastami'yi Srila Gurudeva ile kutlayan üç Batılı'dan biri olan) Damayanti Devi Dasi'den bugün aldım:

Sevgili iMonk,

Çok tuhaf — Şu anda fark ettim ki Radhastami 11 Eylülde idi.

Dünyadaki bütün maddesel insanlar için o tarih tamamen bambaşka birşeyi çağrıştırdı. Bizler o günü yılın en kutsal, en özel ve en mutlu günü olarak kutlarken ve yüceltirken (ya da bunu yapmaya çabalarken!), dünyanın geri kalanındaki insanlar, ölü bedenler yığınına muhtemelen ağıt yakıyorlardı.

Tanrı'ya şükürler olsun ki ben çılgın bir Hare Krishna'yım!

Damayanti Devi Dasi

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En Son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/05/september3.html
Düzen: iMonk — 16 Eylül, 2005.