San Jose, Kaliforniya — Salı, 14 Şubat


Spiritüel destek

Ramananda Prabhu bu sabah erken Hindistan'a gitti. Ben de bu hafta gitmeyi umuyorum (Gaura Purnima bir ay sonra) ama şu ana kadar Kalküta onaylı bir bilet bulamadım...

Ramananda Prabhu ayrılmadan önce, Kamal Krishna Prabhu, Vidura Krishna Prabhu ve ben burada San Jose'deki o nama-sangha programlarından bir başkası için onun evine gittik.

Ben bu ufak, resmi olmayan programları seviyorum, sadece aile bireyleri (Rohini, Sita ve Nandarani Devi Dasi) ve birkaç konuk var, çünkü bu tür ortamda herkes daha rahat ve soru sormaktan ve kendilerini ifade etmekten korkmuyor.

Vidura Krishna Prabhu ve Kamal Krishna Prabhu bu spiritüel destek programlarını her hafta düzenleyebilmek için Seva Ashram dışında yaşayan pekçok aileyle ve öğrenciyle temas kurma faaliyetindeler.

Geçen hafta, Rajani Devi Dasi'nin Santa Cruz'daki evinde bir nama-sangha programı vardı. O yöreden pek çok genç katıldı ve Kamal Krishna, Vidura Krishna, Rajani ve ben Krishna bilincinin uygulamaya ait bazı yönleriyle ilgili farkındalıklarımızı paylaştık.

Bu programlar genellikle bir iki saat sürüyor ve tipik olarak kirtan ile başlıyor, Krishna bilinci felsefemiz hakkında kısa bir karşılıklı konuşma yapılıyor ve nefis prasadam yemeği ile sona eriyor. (Rajani ve Nandarani bu son toplantıda kendilerini aştılar).

Bu yöntem, Srila Gurudeva'nın öğrencileri ve izdeşçileri tarafından burada, Santa Cruz ve San Jose'de teşvik edilmenin ve teşvik etmenin büyük bir yolu. Eğer birkaç arkadaşınızı ya da komşunuzu evinize davet etmek ve bu programlara ev sahipliği yapmak isterseniz lütfen Soquel'deki Seva Ashram'a başvurun.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En Son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/06/february2.html
Düzen: iMonk — 14 Şubat, 2006.