San Jose, Kaliforniya — 7 Ekim, Salı


Prasadam tekrar ziyaret ediliyor

Bu hafta sonu Hindistan'a uçuyorum. İhtiyacım olan bütün seyahat belgeleri şu anda güncellenmiş durumda, Srila Gurudeva'nın iznini aldım ve uçuşum için onaylanmış bir rezervasyonum var. Srila Gurudeva ile beraberken en çok özlediğim nedir biliyor musunuz?

Prasadam!

Hayır, açgözlülük yapmıyorum... :)  Srila Gurudeva'dan çok uzun süre uzak kaldım; Guru Prasad blogumda değindiğim prasadamdan payıma düşeni tekrar almak istiyorum:

...Srila Gurudeva'nın burada Govardhan, Dasbisa, Srila Sridhar Swami Sevashram'da yediği sade yemeğe dönmek iyi birşey: pilav, dahl, subji, chapatiler ve sütlaç.

Srila Gurudeva'nın burada Sri Chaitanya Saraswat Math'da yaşadığı sade felsefeye dönmek ne güzel: alçakgönüllülük, hoşgörü ve başkalarına saygı.

Diğer kişiler bir sürü harika şey yiyor olabilirler, ama biz onunla ilgilenmeyiz: biz sadece guru-prasad ile — Srila Gurudeva'nın artıklarıyla ilgileniriz.

Diğer kişiler bir sürü alternatif, abartılı düşünceden zevk alabilirler, ama biz ondan tat almayız: biz sadece gurunun lütfunu isteriz — Srila Gurudeva'nın verdiği öğüdü izlemek isteriz.

Eğer Gurudeva alu-baja ve chapati yiyorsa, o zaman bizim istediğimiz de sadece odur. Biz güzel şeyler yemeye gelmedik; Srila Gurudeva'nın merhameti için geldik.

Gerçekten de, gurudeva'mızın (guru-mukha-padma-vakya) nilüfer ağzından bize gelen her şey öylesine tam doyum sağlar ki (cittete koriya aikya) başka hiçbir şeyin cazibesine kapılmayız (ara na koriho mane asa). Biz Srila Gurudeva tarafından ağırlanıp, eğlendirilmek için gelmedik; Kutsal Lütuflarını, hizmet yoluyla cezbetmeye çalışmak için geldik.

Srila Gurudeva'nın verdiği şey tam doyum sağlar ve zevk verir ve biz devamlı onunla besleniriz.

Srila Gurudeva'nın mesajı tam doyum sağlar ve zevk verir, ve — onun doğrudan beraberliğine sahip olunca — devamlı onunla besleniriz.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En Son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/08/october1.html
Düzen: iMonk — 7 Ekim, 2008.