San Jose, Kaliforniya — 29 Eylül, Pazartesi


Kutsal dham'a giderken

Bütün seyahat belgelerimi düzene sokmak için (Güney Afrika pasaportumla ilgili problemleri çözmek, yeni bir Birleşik Devletler "yeşil kart"ı için tekrar başvuru yapmak, süresi dolan Hindistan vizemi yenilemek, vb.) aylar süren çabalardan sonra, görünüşe bakılırsa nihayet birkaç hafta içinde tekrar Hindistan'a seyahat etmeyi, Srila Gurudeva'nın kutsal nilüfer ayaklarına dönmeyi başarabileceğim.

Elbette, kutsal dham'a girmenin o kadar kolay olmadığını biliyorum. Srila Guru Maharaj'ın yirmi beş yıl önce bana hatırlattığı gibi, ilk önce Sri Nityananda Prabhu'nun lütfuna ihtiyacımız var. Onun temsilcisinin, Srila Gurudeva'nın iznini rica etmiş (ve almış) olduğum halde, yine de, farkındayım ki giriş hakkı saklıdır, dolayısıyla kutsal dham'a yapacağım bu seyahate göz egzersizi muamelesi yapmak gibi vahim bir hataya düşmemeliyim ve şanlı Hanuman'ın bile basmaya korktuğu bu yere aptalca dalmamalıyım.

Ama eğer gereken iyi şansa sahipsem (ve eğer yanımda fazla bagaj getirmezsem), umarım, bu hatalardan çok fazlasını işlemem. Lütfen benim için dua edin...

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En Son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/08/september4.html
Düzen: iMonk — 29 Eylül, 2008.