Navadwip, Hindistan — 7 Mart, Pazartesi


Srila Gurudeva'nın samadhi mandiri

Srila Acharya Maharaj, Srila Bhakti Sundar Govinda Maharaj'ın samadhi mandirinin Srila Gurudeva'nın bu yıl 15 Nisana gelen ayrılışının birinci yıldönümünde açılacağını çok yeni duyurmuş bulunuyor.

Bu pek çoğuna sürpriz gibi gelebilir. Ben kesinlikle şaşırdım (samadhi mandirin ancak bu yıl Aralık ayında açılabileceğini duymuştum).

Aslında yapı projesinin şimdi içinde bulunduğu inşaat durumuna bakınca, samadhi mandirin yalnızca beş haftada, 15 Nisana kadar hazır olmasının imkansız olduğunu düşünürdüm — ama bu Ekachakra'daki iki haftalık mucizeye şahit olmadan önceydi!

Şimdi biliyorum ki, imkansızı başaracak biri varsa, o Srila Acharya Maharaj'ımızdır. Srila Gurudeva'nın, Srila Acharya Maharaj'ın sayısız başarılarını överken dediği gibi:

Biz Acharya Maharaj'a çok şey borçluyuz ve mutluyuz çünkü o Guru Maharaj'ın ne istediğini, benim ne istediğimi duyuyor ve onu yapıyor... Her şeyi, bütün düzenlemeleri o yaptı. Onun kapasitesi var, çok fazla şey yaptı ve bu bir mucize... Sripad Bhakti Nirmal Acharya Maharaj, imkansız adamdır! — topluluğumuzun hizmeti için enerjisi seller gibi akan mucizevi bir adamdır. O benim sevgili dostumdur, çok değerli öğrencim, çok değerli işçimdir — her şeyimdir. Onu kutsuyorum. O benim yapmam gereken hizmet görevlerimin hepsini yapıyor ve ben çok mutluyum.

Srila Acharya Maharaj ayrıca Srila Gurudeva'nın murtisinin, açılış günü samadhi mandire yerleştirileceğini de söyledi, dolayısıyla önümüzdeki kısa süre içinde Sri Navadwip dhama gelebilecek olan şanslı adanmışlar için bu, unutulmaz, uğurlu bir olay olacaktır.

—İngilizceden çeviren:
Krishnendrani Devi Dasi


Önceki  |  Arşiv  |  En Son Blog  |  İlk 10  |  Yeni  |  Sonraki

URL: http://www.imonk.net/turkish/11/march1.html
Düzen: iMonk — 7 Mart, 2011.